EnglishFrançaisDeutschItalianoPolskiEspañol

Real – Atletico za 35 euro! Zobacz najlepsze drużyny Europy na Santiago Bernabeu!

Bardzo dobra cena biletów na pierwszy mecz Superpucharu Hiszpanii pomiędzy Realem Madryt i Atletico! Wejściówki kupimy już od 35 euro. Spotkanie odbędzie się 20 sierpnia na legendarnym stadionie Realu, Santiago Bernabeu.

35 euro zapłacimy za bilety na trybunach północnej i południowej (najwyżej położone miejsca). Za pozostałe zapłacimy co najmniej 45 euro.

lub przez oficjalną stronę Realu (która jest i tak powiązana z serwisem ticketmaster.es):

http://www.realmadrid.com/en/tickets

Na razie do kupienia są wejściówki dla socios oraz bilety VIP. Sprzedaż publiczna ruszy 31 lipca o godzinie 10.

Jak kupię bilety?

Wchodzimy na: http://www.ticketmaster.es/nav/en/deportes/madrid/estadio_santiago_bernabeu_rmad/real_madrid_c.f./index.html i klikamy „Buy tickets”

Mamy do wyboru różne rodzaje biletów. Wybieramy Public, a następnie Continue. Widzimy także informację: „General public: Regular sale available from 31 july 2014 at 10:00 ! 5 days to go!”. To potwierdzenie, tego, co pisaliśmy wcześniej, czyli że bilety dostępne dla wszystkich będą dostępne od 31 lipca.

Wybieramy liczbę biletów i klikamy Continue.

Zostajemy przekierowani do planu stadionu – jak widzimy na screenie, nie są jeszcze dostępne miejsca dla wszystkich. Wybieramy te, które nas interesują i klikamy Continue. Widzimy bilety które wybraliśmy oraz drobną opłatę (ok. 2 euro za bilet) dla ticketmaster. Wybieramy opcję płatności (UWAGA – przed zakupem należy upewnić się, że nasza karta płatnicza ma 3D Secure, inaczej nie kupimy biletów przez obie podane strony) i dokonujemy transakcji.

Z własnego doświadczenia wiem, że gdy bilety są tanie, serwer ticketmaster.eu mogą zostać przeciążone. Tak było w 2011 roku, gdy także za 35 euro kupowałem bilety na Superpuchar między Realem Madryt a Barceloną. Sprzedaż na kilka godzin została wstrzymana, a ostatecznie bilety udało mi się kupić ok. godziny 20. Jednak nie wszystkie tanie bilety sprzedały się od razu, kilka dni później także można było je dostać.

Kupno biletów przez oficjalną stronę Realu Madryt:

Klikamy „Buy tickets”, a dalej wszystko wygląda bardzo podobnie jak w pierwszym przykładzie.

Gdzie odbiorę bilety?

Bilety kupione przez Internet będzie można odebrac w specjalnych biletomatach, które znajdują się tuż przy wyjściu z oficjalnego sklepu Realu na Santiago Bernabeu. Wkładamy tam kartę płatniczą, którą płaciliśmy za bilety, a maszyna nam je drukuje.

Jak dostanę się na stadion?

Santiago Bernabeu ma swoją własną stację metra, dlatego jest to najlepszy środek komunikacji. Na stację Santiago Bernabeu dotrzemy linią nr 10. Plan madryckiego metra: http://www.mapametromadrid.net/mapas-metro/mapa-metro-madrid.png

Przelot

Madryt nie należy do najtańszych miejsc, do których możemy dolecieć, szczególnie w okresie wakacyjnego szczytu. Bezpośrednio z Polski dostaniemy się Ryanairem z dwóch miast – Warszawy Modlin i Krakowa. Niestety Ryanair sprzedaje bilety do stolicy Hiszpanii dopiero na listopad, a widząc ceny biletów z Krakowa, chętniej obejrzelibyśmy mecz w domu. Jedyną opcją wydają się przesiadki, jednak nawet tu nie będzie tanio.

Najlepszą opcją jest przelot do Girony. Stamtąd dostaniemy się autobusem na przystanek Barcelona Nord, a ze stolicy Katalonii dotrzemy do Madrytu za pośrednictwem hiszpańskiego przewoźnika Alsa. Ceny biletów sprawdzamy na stronie www.alsa.es, a bilety możemy kupić w Internecie lub na miejscu w kasach. W tabelce interesuje nas tylko opcja „Ida” – czyli w jedną stronę. Dziennie na linii Barcelona – Madryt odbywa się ok. 30 kursów.

Z Madrytu możemy wrócić przez Oslo – 22 sierpnia dostępne są 3 bilety w cenie 35 euro

A Z Oslo możemy wrócić do Poznania dwa dni później za niecałe 100 zł. Przy okazji można zwiedzić stolicę Norwegii, choć i to nie jest najtańsza opcja.

0 Komentarzy

Zostaw odpowiedź

XHTML: Możesz użyć tych tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>