EnglishFrançaisDeutschItalianoPolskiEspañol

Raport: Kiedy Kibice wrócą na stadiony ?

Sport małymi krokami powraca do normalności. Mimo początkowych obaw swe rozgrywki zakończyła Liga Mistrzów i Europy, a także (prócz francuskiej) czołowe i nie tylko europejskie ligi. Poszczególne władze pokazały, że mimo obostrzeń można kontynuować wszelkie zawody, co powoduje zniecierpliwienie wśród kibiców, którzy coraz bardziej pragną wrócić na stadiony aby móc dopingować swoich faworytów. Poniżej przedstawiamy oficjalne dyrektywy obowiązujące w danych krajach. Raport będzie na bieżąco aktualizowany. 

Polska

Według najnowszych rozporządzeń, Kibice mogą wypełnić połowę miejsc na stadionach oraz torach żużlowych.

Wielka Brytania

Premier Boris Johnson poinformował, że drzwi (i to nie tylko stadionów) zostaną otwarte w październiku. Pierwsze pilotażowe imprezy z udziałem publiczności mają dojść do skutku już w lipcu.

Francja

Nad Sekwaną obiekty są otwarte od 11 lipca. Do 22 sierpnia na krzesełkach będzie mogło zasiąść do 5 tys. widzów. Możliwe, że po tym terminie w życie wejdą kolejne przepisy umożliwiające powiększenie tej liczby.

Włochy

Dobre wieści docierają z Półwyspu Apenińskiego. Zgodę na wpuszczenie widzów otrzymała Parma Calcio, a jej sparing z Empoli będzie mogło obejrzeć maksymalnie 1000 osób. Rzecz jasna pozostałe zespoły pracują nad protokołem sanitarnym, które pozwolą powrócić swoim kibicom.

Niemcy

Za naszą zachodnią granicą przedłużono zakaz imprez masowych do końca października.

https://foter.com/d/d.php?f=https%3A%2F%2Flive.staticflickr.com%2F7249%2F27378163690_dc4e6b04e7_c.jpg&s=5b334d291c99d33e9c78ff9544ebe820

Holandia

Fani wrócą na obiekty 1 września, jednak będą panowały specjalne regulacje. Po pierwsze osoby będą mogły wypełnić tylko 1/3 miejsc. Ponadto zabronione jest przeprowadzanie wszelkiego dopingu.

Norwegia i Szwecja

Norweskie ministerstwo zdrowia odrzuciło apelację o zwiększenie liczebności do 2,5 tys. osób. Aktualnie limit wynosi 200 os. Możliwe zwiększenie tej granicy może nastąpić 1 września. Jeszcze większe restrykcje panują w Szwecji. Mimo nacisków ze strony SvFF (Szwedzka Federacja Piłki Nożnej) do końca sierpnia może wejść maksymalnie 50 obserwatorów.

Dania

Duńczycy pozwalają na zdecydowanie więcej uwzględniając oczywiście wszelkie środki ostrożności. Aktualnie każdy sektor przewiduje miejsca do 500 sympatyków, którzy muszą zachowywać dystans 1,5 – 2 m od siebie.

Rosja

Na wschodzie osoby mogą przybywać na obiekt, ale mogą je wypełnić w zaledwie 10 procentach. Nieśmiało mówi się o obecności publiczności w czasie Grand Prix Rosji przypadającej na 27 września.

Czechy

U naszych południowych sąsiadów na trybunach może pojawić się nawet 5 tys. osób. Warunek ten obowiązuje jednak tylko te budynki, które dysponują 20 tys. krzesełek, czyli takie zespoły jak Sparta czy Slavia Praga oraz FK Teplice.

Islandia

Wyspa Gejzerów gości do 500 widzów. Prawdopodobnie niebawem ten limit zostanie zwiększony do 2 tys.

Wyspy Owcze

Piłkarze pozostają w otoczeniu swoich entuzjastów, aczkolwiek panują pewne zasady. Bilety na mecze nabędziemy wyłącznie poprzez internet. Dodatkowo wszyscy muszą zainstalować aplikację, która pomoże stwierdzić, iż dany osobnik zasiada prawidłowe miejsce.

Węgry

U Madziarów fani również mogą gromadzić się na wszelkich wydarzeniach sportowych. Rzecz jasna panują nakazy takie jak 1,5 metrowe odstępy.

https://foter.com/d/d.php?f=https%3A%2F%2Flive.staticflickr.com%2F8181%2F7988885662_138aa331a2_c.jpg&s=f1d6ddd8813d3244986f9fe3bcd2c4bb

Tak obecnie przedstawiają się regulacje w powyższych Państwach. Jak wspomnieliśmy raport będzie na bieżąco aktualizowany więc śledźcie nas regularnie 😉

Pamiętajcie aby zalajkować nasz fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/pilkanazywo (link widoczny także na górze strony)

Zachęcamy także do śledzenia naszego konta na Twitterze: https://twitter.com/jedznamecz

 

0 Komentarzy

Zostaw odpowiedź

XHTML: Możesz użyć tych tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>