Inter Mediolan

inter mediolan wyjazd na mecz

Choć to liga angielska i hiszpańska są uważane powszechnie za najlepsze w Europie, liga włoska również należy do tych, które mają szerokie grono zwolenników. Bardzo dużo w niej dyscypliny taktycznej z elementami polotu i finezji oraz radości z rozgrywanego meczu. Włoskie drużyny piłkarskie mają w związku z tym kibiców na całym świecie, w Polsce zaś możemy spotkać się nawet z wieloma ich zorganizowanymi grupami.

Inter Mediolan – duch włoskiej piłki

Klub piłkarski Inter Mediolan często budzi w Polsce pozytywne emocje. Trudno się jednak temu dziwić, skoro klub wielokrotnie zapisał się w na kartach historii sportu, a i dziś mamy do czynienia z drużyną groźną dla każdego. Aż osiemnaście razy piłkarze tej drużyny nosili dumny tytuł najlepszej drużyny Włoch, Inter to przy tym również siedmiokrotny zwycięzca Pucharu Włoch oraz drużyna, która trzy razy zdobyła najbardziej prestiżowy ligowy tytuł piłkarski wygrywając Ligę Mistrzów.

Sama historia powstania Interu jest zresztą dość niezwykła. W 1908 roku włoska federacja wprowadziła w życie przepis mówiący o tym, że w rozgrywkach piłkarskich w tym kraju nie mogą brać udziału obcokrajowcy. Nie spodobało się to niektórym działaczom Milanu – klubu, który wówczas jako jedyny reprezentował miasto w starciach na najwyższym poziomie. To właśnie oni założyli klub, który niejako z definicji, miał stać się miejscem, w którym obcokrajowcy będą grać na równi z Włochami. Kontrowersyjny zakaz został cofnięty rok później, drużyna Interu nigdy już jednak nie połączyła się z Milanem.

Czas na mecz

Osoby, które interesuje mecz na żywo Interu Mediolan mogą zrobić to na stadionie Giuseppe Meazzy. Stadion ma aż 85 tysięcy miejsc, a ponieważ ma status stadionu miejskiego, mecze na nim rozgrywa również AC Milan. Specyfika stadionu sprawia, że sympatycy obu klubów mają na nich specjalne miejsca. Te, które przypisane jest kibicom Interu to Zakole Północne i szansa na spotkanie tam zwolennika Milanu jest naprawdę niewielka. Stadion, na którym można dziś oglądać mecze, powstał w roku 1925, choć później był wielokrotnie przebudowywany.